Jungheinrich części zamienne do wózków widłowych
Znaczenie regularnej konserwacji wózka widłowego
Wózki widłowe marki Jungheinrich są znane z niezawodności. Jednak nawet najlepsze urządzenia wymagają regularnej konserwacji. Konieczne są również Jungheinrich części zamienne. Można oczywiście w niektórych przypadkach wybierać części do wózków widłowych od innych producentów. Nie warto jednak za wszelką cenę oszczędzać. Takie działanie może się bowiem szybko obrócić w wydatki zdecydowanie większe, niż koszt oryginalnych części. Jednocześnie zrozumienie jak dbać o wózki, może znacznie wydłużyć żywotność całej maszyny.
Regularne przeglądy są kluczowe dla utrzymania wózków widłowych w optymalnym stanie. Prewencyjna konserwacja pomaga wykryć potencjalne problemy zanim przerodzą się w kosztowne awarie. Wymiana zużytych Jungheinrich części o czasie będzie zdecydowanie tańsza, niż niespodziewane przestoje w pracy wózka.
Wózki widłowe są sprzętem, który może przenosić ciężkie ładunki. To stanowi spore ryzyko w przypadku awarii. Dbanie o części zamienne zapewnia bezpieczeństwo operatorów i osób znajdujących się w pobliżu.
Jungheinrich części zamienne do regularnej wymiany
Nie ma rzeczy niezniszczalnych. Także pewne części do wózków BT czy Jungheinrich trzeba okresowo wymieniać. Niektóre naprawy wynikają z awarii. Jest jednak duży zakres elementów, które określa się mianem eksploatacyjnych. Są to między innymi:
- Opony – podobnie jak w autach osobowych, tak i w wózkach widłowych opony podlegają zużyciu. Niezmienione na czas, mogą wpływać na stabilność wózka. Regularna kontrola ogumienia jest więc niezbędna.
- Baterie i akumulatory – baterie są kluczowym elementem w przypadku wózków elektrycznych. Po pewnym czasie można zauważyć spadek ich wydajności. Poniżej określonego poziomu takie części do wózków widłowych Mitsubishi należy wymienić. Podobnie ma się sprawa z klasycznymi akumulatorami w wózkach spalinowych.
- Filtry i oleje – regularna wymiana oleju i filtrów jest niezbędna dla utrzymania silnika w dobrym stanie. Zaniedbanie tej czynności może prowadzić do poważnych awarii.
- Widły i łańcuchy podnoszenia – są to specyficzne dla wózków widłowych elementy. Wymagają regularnych inspekcji, bowiem ich uszkodzenie może skończyć się groźnym wypadkiem.
Jak dbać o części zamienne?
Każdy ma własny pogląd na temat dbania o swój sprzęt. Są jednak zasady, które warto znać i stosować w codziennej eksploatacji wózków widłowych. Zaleca się stosowanie oryginalnych części Linde czy Jungheinrich. W ten sposób zapewnia się maksymalną kompatybilność z urządzeniem.
Operatorzy powinni być przeszkoleni w zakresie prawidłowej obsługi wózków. Powinni także znać podstawowe zasady konserwacji. Dzięki temu będą mogli szybko zidentyfikować potencjalne problemy. To pozwoli ocenić, które części zamienne Clark należy zamówić. Mechanik będzie mógł szybko przystąpić do naprawy.