laserowe rozbijanie kamieni nerkowych
Usługi

Jak działa laserowe rozbijanie kamieni nerkowych?

Kamica nerkowa dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Charakteryzuje się obecnością twardych złogów w nerkach. Mogą one powodować ból, infekcje i inne nieprzyjemne dolegliwości. Na szczęście medycyna radzi sobie świetnie z tego typu dolegliwościami. Może to być leczenie farmakologiczne, a w bardziej zaawansowanym stadium – chirurgiczne. Trzecia, najnowocześniejsza możliwość, to operacja laserowa. Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych przeprowadza coraz więcej placówek medycznych.

Litotrypsja laserowa polega na wprowadzeniu przez cewnik specjalnej sondy do układu moczowego pacjenta. Sonda ta emituje promienie laserowe, które skoncentrowane są na kamieniu nerkowym. Energia laserowa powoduje rozbicie kamienia na drobniejsze fragmenty Są one następnie naturalnie wydalane z organizmu wraz z moczem.

Zalety operacji laserowych

Coraz częściej skalpel jest wypierany przez wiązkę laserową. Operacja laserowa ma bowiem wiele zalet. Niestety jednak nie jest tak powszechna, by była dostępna dla każdego pacjenta. Z uwagi na spore koszty utrzymania urządzeń oraz szkolenia personelu, najczęściej leczenie laserem odbywa się w prywatnych placówkach. Wiąże się to dla pacjenta z koniecznością ponoszenia kosztów, na które nie każdego stać. W związku z tym pacjenci są nadal zdani w dużej części na operacje chirurgiczne. Niezależnie od tego, warto wiedzieć, że laserowe rozbijanie kamieni lub usuwanie prostaty laserem jest bardzo mało inwazyjne. Dzięki temu leczenie nie wiąże się z dużym ryzykiem powikłań, a pacjent szybko wraca do pełnej sprawności.

Korzystanie z lasera w medycynie daje bardzo dużą precyzję. Wiązkę kieruje się dokładnie tam, gdzie zachodzi potrzeba. W przypadku kruszenia kamieni, operator jest w stanie dokładnie ocenić wielkość i położenie kamienia, a następnie precyzyjnie go rozbić.

Sama operacja trwa krótko i przebiega bez konieczności znieczulenia lub jedynie w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu organizm nie jest obciążany klasyczną narkozą, która może nieść ze sobą pewne niebezpieczeństwo dla pacjenta.

Przeciwwskazania

Laserowe usuwanie kamieni jest bezpieczne i skuteczne, ale nie w każdej sytuacji możliwe do przeprowadzenia. Nie każdy bowiem pacjent z kamieniami nerkowymi jest odpowiednim kandydatem do tego zabiegu. Decyzja o zastosowaniu metody laserowej zależy od wielu czynników, a ostateczną decyzję podejmuje lekarz specjalista. Znaczenie w przypadku laserowego usuwania kamieni ma ich wielkość i lokalizacja, a także ogólny stan zdrowia pacjenta.

podkładka pod mysz reklamowa
Producenci
Podkładka pod mysz reklamowa zamiast ulotek

Niedoceniane podkładki pod myszki komputerowe Podkładka pod mysz reklamowa stanowi funkcjonalne akcesorium komputerowe. Trudno się bez niego obejść. Jest to także często niedoceniana przestrzeń promocyjna. Tradycyjne formy reklamy stają się coraz bardziej zdominowane przez cyfrowe media. Jednak podkładki pod myszki dla graczy i innych grup, nadal są skuteczne. Docierają bowiem …

opakowania doypak
Producenci
Opakowania doypak i ich warianty

Dlaczego opakowania doypak są tak popularne? Opakowania typu doypack zrewolucjonizowały branżę pakowania. Nie ma bowiem drugiego tak wszechstronnego typu opakowania. Szczególnie, że doypack może stać pionowo na półce dzięki specjalnie zaprojektowanemu dnu. Między innymi dlatego opakowania doypak zyskały popularność w wielu sektorach. Jednak ten typ worków posiada wiele innych cech, …

tłumaczenia Śląsk
Usługi
Tłumaczenia Śląsk – komu je zlecać?

Dlaczego zlecać tłumaczenia Śląsk profesjonalistom? Śląsk, to region o bogatej kulturze. Działa tam wiele firm, które operują również na rynkach zagranicznych. W związku z tym tłumaczenia Śląsk odgrywają szczególnie ważną rolę. Rośnie potrzeba komunikacji międzykulturowej, a profesjonalne tłumaczenia stają się kluczowe. Służą zarówno dla biznesu, jak i dla indywidualnych osób. …